Jak wynająć osobę do towarzystwa?

Wynajęcie osoby do towarzystwa

Na pierwszy rzut oka może być bardzo łatwe. Na początku szukamy odpowiedniej strony w internecie, rejestrujemy się na niej lub wykupujemy dostęp do danych kontaktowych i kontaktujemy się z wybrankiem lub wybranką najlepiej telefonicznie lub osobiście.

Pierwszy krok w tym wypadku jest bardzo prosty, ale na co zwrócić uwagę aby zabezpieczyć swoje interesy z jednej i z drugiej strony tak by nie zostać oszukanym?
Jeżeli już umówiłeś się z osobą do towarzystwa i ustaliliście wszystko co do zasad wynajmu, to kwestią kluczową pozostaje wynagrodzenie, a dokładnie przekazanie go.

Kwota rezerwacyjna
Jak sama nazwa wskazuje jest to kwota za którą osoba do towarzystwa powinna zarezerwować sobie termin imprezy na którą ma iść z osobą wynajmującą. Kwota rezerwacyjna powinna być zwrócona jeśli osoba do towarzystwa z losowych powodów nie mogła stawić się na imprezie. Sugerowana kwota rezerwacyjna do 30% kwoty wynajmu.

Niepisana umowa dla osób wynajmujących
Osoba wynajmująca może ale nie musi przekazać lub przelać na konto osoby do towarzystwa kwotę do 30% całego wynagrodzenia, resztę sumy przekazuje osobiście w dniu imprezy, moim zdaniem najlepiej na samym początku imprezy, bo później nie wiadomo jak się potoczy cała impreza. Jedna lub druga strona za dużo wypije i różne mogą być tego skutki. Jeżeli zabawa z osobą do towarzystwa była bardzo dobra to w ramach gratyfikacji i podziękowania można dorzucić coś ekstra. Jeżeli z powodów losowych zrezygnujesz z wynajęcia, a wpłaciłeś kwotę rezerwacyjną to powinieneś się z nią pożegnać i nie domagać się jej zwrotu, to tak jak z rezerwacją hotelu i w razie braku Twojego przyjazdu zaliczka przepada na korzyść hotelu.

Pamiętaj! Aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy wraz z ewentualnym zniknięciem osoby spotkajcie się na żywo lub przynajmniej koniecznie porozmawiajcie przez telefon lub popiszcie przez sms, ostateczność to sprawdzenie dokumentu ze zdjęciem, czy rozmawiamy z tą osobą za którą się podaje. Jeżeli będziesz mieć numer telefonu to w razie oszustwa łatwo namierzą podejrzanego, obecnie jest obowiązek rejestracji numerów pre-paid.
Serwis ElitePortal.pl przestrzega przed płaceniem pełnych kwot przy pierwszym spotkaniu i zaleca przekazanie pełnej kwoty dopiero na imprezie.


Niepisana umowa dla osób do towarzystwa
Jeżeli impreza jest blisko, tzn w Twoim miejscu zamieszkania, radzę zabezpieczyć się pobierając do 30% zaliczki od całej kwoty jaką uzgodniliście, jeżeli osoba która chce Ciebie wynająć zrezygnuje w ostatniej chwili z wynajęcia to zaliczka powinna zostać u osoby do towarzystwa, dlaczego? Bo jest to tzw. kwota rezerwacyjna jeżeli nie poszła na imprezę to straciła pieniądze, a mogła zarobić je towarzysząc komuś innemu w tym samym terminie.
Jeżeli na imprezę trzeba dojechać kilkadziesiąt kilometrów lub więcej szukamy ceny biletów w tym biletu powrotnego lub obliczamy cenę paliwa jeżeli jedziemy własnym autem i dodajemy ją do kwoty rezerwacyjnej.

Warunki wynajmu osób do towarzystwa
Warunki ustalacie indywidualnie, ale dobrze będzie jeśli osoba do towarzystwa będzie wiedziała ile chce zarobić. Ustalacie kwotę za całość imprezy lub uzgodnijcie ilość godzin - pamiętaj że jedna impreza może trwać 3 godziny a druga 12 i więcej. Możecie również ustalić stawkę godzinową minimum np. kwota za imprezę do 8 godzin jest stała X, ale jeżeli impreza się przedłuży, to do każdej rozpoczętej godziny ponad ustalone 8 godzin doliczamy kwotę Y.

Stawki osób do towarzystwa
Tutaj wachlarz cenowy jest bardzo rozpięty, wszystko zależy od imprezy i czasu jej trwania, elokwencji oraz doświadczenia partnera do towarzystwa. Trzeba wziąć po uwagę że nie wszystkie osoby do towarzystwa chcą wynagrodzenie w postaci pieniędzy, czasem wystarczy im dobre towarzystwo i miło spędzony czas z osobą która ją wynajmie.

Jak się uchronić przed oszustwem?
1. Jeżeli po spotkaniu nie ufasz tej osobie do końca, to zrezygnuj z wynajmu i miło się pożegnaj lub zaryzykuj i zapłać minimalną zaliczkę być może wszystko zakończy się dobrze.
2. Dobrze jeśli będziecie mieć do siebie numery telefonów, a nie tylko kontakt przez e-mail.
3. Jeżeli dystans jaki was dzieli jest zbyt duży do spotkania poglądowego, to powinniście porozmawiać poprzez telefon lub Skype, ew dodać swoje zdjęcia do Sekretnej Galerii (w zakładce edycja zdjęć) i wysłać link osobie zainteresowanej.

Podsumowanie
1. Najlepsze jest spotkanie na żywo, jeżeli ma być dojazd na spotkanie to koszt biletu, paliwa po stronie osoby wynajmującej.
2. Zaliczka rezerwacyjna dla osoby do towarzystwa w wysokości do 30% całej kwoty wynajęcia.
3. Druga część kwoty przekazywana bezpośrednio na miejscu imprezy (najlepiej na jej początku).
4. Jeżeli osoba wynajmująca wyjdzie wcześniej z imprezy lub zakończy się ona przed ustalonym czasem ładniej będzie wyglądać jeśli osoba wynajmująca nie będzie upominać się o zwrot części kwoty wynajmu.
5. Jeśli impreza z jakiś powodów nie dojdzie do skutku to osoba do towarzystwa może zatrzymać sobie całą lub część kwoty rezerwacyjnej.
6. Wymagane posiadanie numeru telefonicznego do kontaktu, jeżeli osoba z jakiś powodów nie chce go podać lub nie chce się spotkać, a tylko czeka na przelew to może oznaczać oszustwo!
7. Ustalcie na spotkaniu poglądowym na ile godzin dodatkowych się zgadzacie.
8. Miłe spotkanie, zabawa i pożegnanie do następnego razu. :)
Powyższy tekst to tylko niezobowiązujące zalecenia, ale to wy powinniście zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich finansów.

By EP

Udostępnij


Artykuły

Dowiedź się o nowościach, przejrzyj artykuły.

Brak komentarzy

Serwis z osobami do wynajęcia.

Wynajmij osobę towarzyszącą lub zaoferuj swoje usługi jako osoba towarzysząca!

Dołącz teraz

O NAS

Serwis Eliteportal.pl udostępnia oferty Pań do towarzystwa i Panów do wynajęcia aby wspólnie spędzać czas na imprezach okolicznościowych bez podtekstów seksualnych.